Magyarország 2015 óta védi az EU határait is, de Brüsszelnek csak most jutott eszébe a határvédelemmel foglalkozni
Szóval igazunk van vagy igazunk van?
Mikor tudjuk meg, hogy honnan volt ennyi pénze Simon Gábornak? Hogy érhet véget a Hagyó-per anélkül, hogy Demszky Gábort akár csak tanúként meghallgatták volna? – tette fel kérdéseit Schiffer. Belovics Ervintől nem kapott választ.
Létezik két olyan európai jogszabály, amelyek alapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak akkor is hozzá kell férnie a Simon Gábor rejtélyes vagyonával kapcsolatos ausztriai információkhoz, ha Svájc megtagadja a jogsegélyt az ügyben – mondta el Schiffer András az Országgyűlés keddi ülésén. Meddig kell még várni arra, hogy a magyar közvélemény megtudja, honnan lett a volt szocialista államtitkárnak ez a hatalmas összeg a számláján? – tette fel a kérdést az LMP társelnöke.
Hogyan folytathatták le a lassan Hagyó-pert – amelyben lassan ítélet születik – úgy, hogy Demszky Gábor meghallgatására még csak indítványt sem tett az ügyészség? – érdeklődött tovább az LMP-s frakcióvezető.
Kérdéseire Belovics Ervin, a legfőbb ügyész helyettese válaszolt. Simon ügyében azzal hárított, hogy még nem született meg a döntés a vádemelésről, de ha ez megtörténik, majd részletesen tájékoztatják a közvéleményt.
Belovics visszautasította, hogy Hagyót és társait mosdatná az ügyészség. Meglátása szerint „nyilvánvalóan” azért nem került sor Demszky meghallgatására, mert a büntetőeljárásban nem merült fel adat arra vonatkozóan, hogy Demszkyt büntetőjogi felelősség terheli. Arra viszont egyáltalán nem reagált, hogy tanúként miért nem idézték be a volt főpolgármestert az eljárás alatt.
A magát kis híján káromkodásra ragadtató Schiffer András fel is rótta az ügyésznek, hogy egyik kérdésére sem adott érdemi választ. Belovics Ervin erre lényegében megismételte az előző válaszát, csak kicsit rövidebben. Azt továbbra sem árulta el, hogy tanúként miért nem érdekelte az ügyészséget Demszky Gábor.